Hükümet Kontratları ve Özel Sertifikalar - Testko Danışmanlık - 0312 491 55 77

Hükümet Kontratları ve Özel Sertifikalar

2007/46 E İşaretleme (Araç Tip Onayı)

2007/46 E İşaretleme (Araç Tip Onayı)

E işareti, ECE uygunluk işareti şeklinde de adlandırılmakla ile birlikte, onaylanmış kompenentler dahilinde motorlu taşıtların Avrupa Birliği kapsamında kara yollarında taşıması gereken şartları sağladığını belirten işaretleme ve sertifikalandırma çalışmasıdır. E Belgesi, motorlu araçlar ve römorkların aksamı, sistemi yada ayrı teknik üniteleri ile ilgili AB, BM/AEK ve TR yasaları kapsamında kabul görmüş yönetmeliklere uygun olduğunu belirtir.

Görüntüle
SASO Sertifikası

SASO Sertifikası

Suudi Arabistan tarafından ithal edilen ürünlerinin SASO standart gerekliliklerine uygunluğunu göstermek için, ithalatçılar SASO’nun onay verdiği bir gözetim kuruluşunca verilmiş olan bir SASO Belgesi temin etmelidirler. SASO Belgesi yükleme öncesi gözetim programına tabi ürünlerde her bir sevkiyat için ihracatçı tarafından alınmaktadır.

Görüntüle
Saber Program Sertifikalandırması (Suudi Arabistan)

Saber Program Sertifikalandırması (Suudi Arabistan)

Saber Platformu, S.Arabistan kalite kurumu SASO tarafından 01.01.2019 tarihinde zorunlu hale getirilmiş ithalata konu ürünlerin uygunluğunun kayıt altına alındığı hükümet sertifikasyon platformudur. Sertifikasyon süreci ürünlerin Saber platformuna kayıt ettirilmesine istinaden 3 aşamadan oluşmaktadır.

Görüntüle
Nijerya Soncap Sertifikası

Nijerya Soncap Sertifikası

Programın amacı düşük ve güvensiz ürünlerin Nijerya'ya girmesini önlemek ve Nijerya Standartlar kurumu (SON) gereksinimlerine, teknik gerekliliklerine gore urun ihracatını kontrol etmektedir.Nijerya Uygunluk Değerlendirmesi Programı (SONCAP) Standartları Kuruluşu'na karşı urunlerinizi test edebilir ve doğrulayabiliriz. Nihayi sertifikanın adı SONCAP tır.

Görüntüle
Kenya PVOC Sertifikası

Kenya PVOC Sertifikası

Kenya Kalite kurumu KEBS tarafından yürürlüge sokulan PVOC programı 18 Ocak 2012 yılında baslamıs olup firmamız tarafından ihracat oncesi sertifika saglanabilmektedir Temel Özellikler Kenya ya ithal edilen mallar bir Uygunluk Sertifikası (CoC) gerektirir.

CoC, her sevkıyat için zorunlu bir belgedir.

Görüntüle
Cezayir

Cezayir

ConfoAlgeria'nın Kalite Sertifikasının doğrulanması, malların zorunlu güvenlik, kalite ve güvenlik gereksinimlerini karşılamasını, uluslararası ticareti etkinleştirmesini, gümrükteki gecikmeleri önlemesini ve uygun olmayan ürünlerin ithalatından doğacak potansiyel kayıpları azaltıyor.

Görüntüle
Irak

Irak

Program New Standard Company kalite kurumu tarafından başlatılmış olup, belirlenen ürünlerin ülkeye giriş yapmadan önce belirlenen kriterlere uygun olup olmadığını denetlemek amacıyla ile yürürlüğe sokulmuştur.

Görüntüle
CCC (Çin Zorunlu Setifikasyonu) Sertifikası

CCC (Çin Zorunlu Setifikasyonu) Sertifikası

Avrupa CE sistemine benzeyen ürün kalite standardizasyonu için kullanılmasına rağmen önemli farklılıklar mevcuttur.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ürünlerin pazara girebilmesi için CCC Sertifikası hem yerli hem de ithal ürünler için alınması zorunludur.

CCC sertifikası kapsamında 150’den fazla ürün bulunmaktadır.

Görüntüle
CARB Sertifikası

CARB Sertifikası

California Hava Kaynakları Kurulu (CARB) "Kompozit Ahşap Ürünlerden Formaldehit Emisyonlarını Azaltmak için Havadaki Toksik Kontrol Tedbirini" ("ATCM") kabul ettiğinde, formaldehit emisyon standartlarına uyum her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. CARB Faz-2 standartları kompozit ahşap ürünlerinde formaldehit emisyononlarını düşürmek için yapılmıştır.

Görüntüle