EAC Ülkeleri Sertifika Süreçleri - Testko Danışmanlık - 0312 491 55 77

EAC Ülkeleri Sertifika Süreçleri

EAC Sertifikası ve EAC Deklerasyonu

EAC Sertifikası ve EAC Deklerasyonu

EAC Ürün sertifikasyon sistemi Rusya Federasyonu düzenleme kurulu tarafından organize edilen ortak gümrük birliği prosedürüne devletlerin belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda düzenlenen bir belgedir.

Sertifika sisteminin ana görevi Rusya Federasyonu, Belarus, Kazakistan,Ermenistan ve Kırgızistan ülke sınırlarından girecek olan ürünlerin serbest dolaşıma girmeden önce kalite ve güvenlik hususlarının kontrolünün sağlanmasıdır. Ürünlerin mevcut standartların gerekliliklerine olan uygunlukları ve onaylanma ihtiyacı yasama tarafından korunmaktadır.

Görüntüle
Yangın Sertifikası

Yangın Sertifikası

Yangın Güvenliği Sertifikası olarakta bilenen sertifika Gümrük Birliği ülkelerinin yasal düzenlemeleri nezninde ve ilgili standartlar doğrultusunda ekipman ve ürün gruplarına verilmesi gereken zorunlu bir belgedir.

Görüntüle
Rus Metroloji Sertifikası

Rus Metroloji Sertifikası

Tip Onay Sertifikası (Metrological Certificate), ölçüm cihazının belirlenmiş norm ve şartlara uygun olduğunu doğrulayan bir zorunlu belgedir. 13 Temmuz 2015 tarihli ve 102-FZ sayılı Federal Kanun uyarınca “Ölçümlerin Eşitliğinin Sağlanması Üzerine”, bu belgenin düzenlenmesi Federal Teknik Düzenleme ve Metroloji Ajansı - Rosstandard tarafından verilmektedir.

Görüntüle
SGR Belgesi – Devlet Kayıt Belgesi

SGR Belgesi – Devlet Kayıt Belgesi

SGR Belgesi, Rospotrebnadzor tarafından verilmektedir. Genellikle SGR Belgesi ürün imalat dönemi boyunca ve/veya temsili boyunca kullanılır. Yani bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır.

Tabi aksi durumlarda gerçekleştirilebilmektedir. İlgili reglementte yapılacak bir değişiklik ile ürünleriniz süresiz SGR kapsamında olsa bile kapsamdan çıkartılmış yada farklı gereksinimlere ihtiyaç duyulmuş olabilir. Bu nedenle ihracatlarınız öncesinde ürünlerinizde farklılığa gitmeseniz bile durum hakkında bizler ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

Görüntüle
Araç Tip Onayı Sertifikası (OTTC)

Araç Tip Onayı Sertifikası (OTTC)

Araç Tip Onayı Sertifikası Gümrük Birliği’nde yeni araçların üretimi, ithalatı ve kaydını sağlayan bir zorunlu belgedir.

Araç Tipi Onayı Belgesi Rus Federasyonu ve Gümrük Birliği’nin teknik yönetmelikleri çerçevesinde yeni araçların güvenliğini teyit eden bir belgedir. Araç Tipi Onayı Belgesi seri üretiminde en fazla 3 yıllık olarak verilmektedir. Parti olarak üreten araçlar için bu belge süresizdir, ancak yeni yasal düzenlemeler, standartlar, vb. yürürlüğe girmesi ile geçerlilik süresi değişebilir.

Görüntüle
Tıbbı Kayıt Belgesi

Tıbbı Kayıt Belgesi

Tıbbi bir ürünün (sertifikanın) tescili, 09/21/2011 tarih ve 323-FZ sayılı Rusya Federasyonu Federal Kanunu uyarınca “Rusya Federasyonunda Vatandaşların Sağlığının Korunması Esasları” uyarınca Federal Sosyal Güvenlik Hizmeti - Roszdravnadzor tarafından düzenlenmiş ve tescil edilmiştir.

Görüntüle
GOST Belgelendirme

GOST Belgelendirme

Gost kelimesi Devlet Standartı ifadesinin kısaltılmasıdır. GOST Bağımsız Devlet Topluluğu tarafından ülkelerin ulusal standart organları ile bölgesel birlik olan Avrasya Standardizasyon Konseyi’nin ortak çalışması olarak oluşturulmuş olan teknik standartlar bütünüdür. Standartların oluşturulması Sovyet döneminden geldiği için SSCB’nin çözüşünün ardından bu bölgesel standartların yeni bir statüsü oluşturulmuştur.

Görüntüle
Patlamaya Dayanıklı Ekipmanlar Uygunluk Belgesi

Patlamaya Dayanıklı Ekipmanlar Uygunluk Belgesi

Patlamaya Dayanıklı Ekipman Uygunluk Belgesi (Patlama Koruma Belgesi), uygun şekilde tanımlanmış ekipmanın bir tür patlama koruması için belirli bir standarda uygun olduğunu onaylayan zorunlu belgedir.

Görüntüle
Rusya Deniz ve Nehir Gemisi Tescil Belgesi

Rusya Deniz ve Nehir Gemisi Tescil Belgesi

Sınıflandırma Kurallarına uygunluk için belgelendirme yapılır ve belgeler, sertifikalı olan ve düzenleyici belgelere uygun olan ve vatandaşların yaşamına, sağlığına ve mülküne zarar vermeyecek ürünlerin, kalite ve güvenli olmalarını sağlar.

Görüntüle