CARB Sertifikası
CARB Sertifikası

California Hava Kaynakları Kurulu (CARB) "Kompozit Ahşap Ürünlerden Formaldehit Emisyonlarını Azaltmak için Havadaki Toksik Kontrol Tedbirini" ("ATCM") kabul ettiğinde, formaldehit emisyon standartlarına uyum her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. CARB Faz-2 standartları kompozit ahşap ürünlerinde formaldehit emisyononlarını düşürmek için yapılmıştır.

CARB Sertifikası için yapılan işlemler aşağıdaki gibidir;

Ahşap panel ve mamul ürünler üzerinde formaldehit emisyon testi

Kalite Kontrol Limitlerini Belirleme

Nitelikli fabrika personeli

Kalite kontrol kılavuzlarının gözden geçirilmesi

Fabrika Denetimleri

Üreticiler ve imalatçılar için etiket incelemesi

26 Nisan 2007'de, Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu (CARB), kompozit ahşap ürünlerden gelen formaldehit emisyonlarını azaltmayı hedefleyen Havadan Zehirli Kontrol Tedbirini (ATCM) onaylamıştır.

ATCM panel üreticilerine, distribütörlerine, ithalatçılarına, imalatçılarına ve perakendecilere farklı roller ve yükümlülükler getirir.

ATCM düzenlemesi, iki emisyon standardı aşamasından oluşur ve üretim kalitesi yönetimi ve formaldehit emisyon standardı uygunluğu hakkında iyi bir dokümantasyon kontrolü gerektirir.

HWPW-VC, HWPWCC, PB, MDF veya ince MDF içeren 1. ve 2. aşamadan önce üretilen mamul ürünler, geçerli tarihlerden sonra belirtilen süreler için satışa sunulabilir, tedarik edilebilir, satılabilir.

ATCM, CARB veya yerel hava bölgesi personeli tarafından uygulanacaktır. Yürütme faaliyetleri tesis denetimlerini, kayıtların denetlenmesini ve uyumluluk testi için numunelerin güvence altına alınmasını içerir.